طوقه چینی

هدف شما از وارد شدن به این صفحه از سایت ما پی بردن به سئوالاتی مانند چوقه چینی چیست، روش های طوقه چینی، و این عمل توسط چه کسی انجام می شود؟ است و ما درین مقاله پاسخ صریحی به این سوالات شما می دهیم. با ما همراه باشید.

طوقه چینی؟ طوقه در لغت به معنای میدان است و لی هنگامی که در برابر چاه نام آن برده می شود معنی متفاوتی پیدا می کند یعنی به عملی گفته می شود که برای مقاوم شدن درب چاه توسط یک مقنی با تجربه به شکل یک گلدان برعکس ساخته می شود. و این کار با ابزار هایی مانند آجر مخصوص و ملات و یک مقنی باتجربه ساخته می شود.

جامع ترین تعریف طوقه چینی:  طوقه چینی به دورچینی یک یا یک و نیم آجره و در ارتفاع های مختلف جهت جلوگیری از ریزش و استحکام دهانهی چاههای فاضلاب و چاه آب آشامیدنی میگویند..

دلیل مجرب بودن مقنی به دلیل این است که اگر طوقه اصولی ساخته نشود. در آینده خسارت زیادی به تمامی اجزای چاه می زند به همین دلیل ما کار را یک بار برای همیشه انجام می دهیم تا در آینده شما با مشکل مواجه نشوید.

و این عمل نام های مختلف دیگری دارد مانند گلدانی چاه، آچرچینی دور چاه، و اگر با این کلمات مواجه شدید تعجب نکنید. اگر شما هم چاه فاضلاب جدید و یا قدیمی داشتید برای عمل طوقه چینی چاه می توانید با ما به شماره 09102128419 تماس بگیرید تا ما یکی از بهترین سرویس کارانمان را برای بستن درب چاه شما ارسال کنیم

خدمات لای روبی و طوق چینی چاه های فاضلاب در تهران

طوقه چینی در کدام مرحله حفاری چاه قرار می گیرید

یک چاه سالم از اجزای مختلفی مانند میله چاه، انبار چاه، دال بتونی، گلدانی چاه، و طوقه چاه تشکیل می شود و شما می توانید برای بالا بردن مقاومت چاه تون از لایروبی هم استفاده کنید.

میله یک چاه همان ارتفاع چاه نسبت به سطح پایین چاه است که متناسب با مناطق مختلف و به دلیل جنس خاک های منطقه میله و یا همان استوانه چاه از ارتفاع متفاوتی برخورداراست.

انبار چاه: پایین ترین قسمت یک چاه را انبار چاه تشکیل می دهد و این محل برای جمع شدن فضولات و دفع آب کنده می شود

گلدانی چاه محل اتصال لوله فاضلاب به چاه فاضلاب می باشد.

و آخرین مرحله اجزای یک چاه سالم طوقه چینی است که به تشخیص یک مقنی در ارتفاع 1 الا 2 متر بالا‌ی چاه قرار می گیرد

طوقه چینی و آجرچینی

طوقه چینی یک چاه سالم شامل بخش های انبار چاه، میله چاه، کلدانی چاه و یا همان آجرچینی است طوقه چاه در قسمت بالایی میله چاه قرارمی گیرد و مانند یک گلدان ساخته می شود.

به منظوربستن درب چاه این کار را انجام می شود لوازم مورد نیاز برای ساختن طوقه چینی آجر و ملات است و با انجام این کار درب چاه بسته می شود و از افتادن افراد و وسایل نقلیه جلوگیری  می کند

آجر چینی جهت استهکام دهانه چاه فاضلاب در مقابل آب می باشد. این کار پس از کول گذاری چاه توسط یک مقنی کار انجام می شود و با انجام طوقه چینی چاه دیگر با مشکلات ریزش و خراب شدن مواجه نمی شود

مصالح مورد نیاز برای انجام کار های طوقه چینی

طوقه چینی آخرین مرحله در حفاری چاه فاضلاب است و مقنی کاران بعد از حفاری چاه، لایروبی، تخلیه چاه، مرحله آجر چینی را شروع می کنند برای این کار از آجر و ملات استفاده می کنند.

آجر: آجر به عنوان یکی از مهمترین مصالح ساختمانی است که در تمامی مراحل ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و مقنی ها برای ساخت یک طوقه مناسب از آجر های معمولی و یا سفالی استفاده می کنند

ملات: ملات یک ماده چسبنده است که از ترکیب آب و سیمان تشکیل می شود و برای چسباندن آجر ها در بالای چاه برای بستن درب چاه مورد استفاده می شود

نکات مهم ایمنی:
1 -پوشیبدن لباس کار مناسب 2 -استفاده کردن از کفش ایمنی برای اجرای کار 3 – برای احتمال ریزش سنک از کلاه ایمنی استفاده کنیم. 4 -از ماسک استفاده کنید. 5 -هنگام کار از دستکشهای الستیکی ( مخصوص چاه کن ) استفاده کنید.
مصالح این کار:
وسایل کار: فرقون، بیل، استانبولی، سطل، جارو
مصالح مورد نیاز: آجر مرغوب مخصوص طوقه چینی، ماسه، سیمان، لوله پلیکا، گلدانی، زانوی لوله
ابزار بایی: ریسمان، متر، کمچه، تراز، شمشه آهنی، تیشه

طوقه چینی همراه با آجر و ملات

ویژگی یک طوقه و کلدانی سالم

یک آجر چینی سالم باید از استحکام بالایی برخوردار باشد و تا سالیان طولانی باقی بماند و تشابه زیادی به قیف برعکس بستنی دارد. ما در شرکت لوله بازکنی تهران مقنی کاران بسیار زیادی داریم که می توانند یک طوقه سالم را برای چاه های فاضلابی، چاه های آب، قنات، شما ایجاد کنند و نیاز چاه های شما را به طور کامل برطرف کنند.

کارهایی که با چاه در ارتباط هستند مانند کار های کول گذاری ریسک کاری بالایی دارند به همین منظور تخلیه چاه تهران علاوه بر اینکه از سرویس کاران کارآزموده و با تجربه استفاده می کند تمامی تجهیزات و لوازم ایمنی( کلاه، دستکشٍ، لباس مخصوص) استفاده می کنند و تمامی نیروهایی که برای ما کار می کنند بیمه هستند

یک کلدانی سالم از ارتفاع و طول دقیق و درست باید باشد و دهانه یک چاه با طوقه چینی به پایان می رسد. و همه ی این موارد به کهنکار و با تجربه بودن مقنی بر‌می کردد. زیرا یک نیروی متخصص خاک تمامی مناطق را می شناسد و می تواند تشخیص درستی برای چاه های شما بدهد

چرا باید چاه ما طوقه چینی شود

آخرین و مهمترین مرحله در یک چاه فاضلابی، آبی، قناتی، این است که کول گذاری مناسبی داشته باشد و این کار برای بالا رفتن استقامت چاه و جلوگیری از ریزش چاه مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف اصلی از طوقه چینی این است که چاه ما حالت برجستگی پیداکند و افراد و ماشین هایی که از اطراف چاه عبور می کنند از و جود چاه ما با خبر با شند و خدانکرده اتفاق نا گواری برای آنها نیفتد

بستن سر چاه

برای بستن درب چاه های فاضلاب و چاه آب یکی از روش ها گلدانی است. به طورای که چاه کن به مرور زمان آجر چینی را کوچک می کند تا فقط درب چاه قابل مشاهده باشد.
درب چاه بسته می شود تا فقط زمانی که صاحب چاه نیاز داشت بتواند آن را بازکند و از افتادن افراد کوچک به درون چاه جلوگیری می شود.

ارتفاع طوقه چاه

ارتفاع گلدانی چاه ارتباط مستقیمی با جنس خاک آن منطقه دارد اگر نوع خاک منطقه شما سفت و محکم باشد چاه کن ارتفاع طوقه را 2 متر در نظر می گیرد ولی اگر جنس و نوع خاک منطقه ای که شما چاه تان را حفاری کردید سست باشد مقنی ارتفاع طوقه را 3 الی 4 متر در نظر می گیرد
ضخامت و کلفتی یک طوقه به اندازه آجر ها و ملاتی است که دور طوقه چینی گشیده می شود و تقریبا 23 سانتی متر است

جامع ترین آموزش طوقه چینی:

هدف ما از این آموزش این است که اگر شما برای کار های کوجک قصد انجام گلدانی چاه دارید بتوانید خودتان انجام دهید ولی اگر چاه فاضلاب و آب دارید برای انجام کار با کیفیت می توانید از مقنی های سایت ما استفاده کنید که تجربه طولانی درین زمینه دارند.
برای آموزش کامل با ما همراه باشید
بعد از این که مصالح کفته شده را فراهم کردید و نکات ایمنی گفته شده را رعایت کردید. مرحله اول و مهمترن مرحله طوقه چینی را شروع می کنیم ابتدا یک سر ریسمان را به دور یک میخ گره بزنید و میخ را به داخل زمین بکوبید. و بعد ملات را به دور چاه خود بریزید و با استفاده از کمچه ملات را در اطراف چاه پهن کنید.
و چیدن آجر ها را مانند شگل زیر شروع کنید

آموزش کامل طوقه چینی مرحله به مرحله

و بعد از اتمام هر رج آن را با شمشه کنترل کنید تا کار تان از اصول کاملی برخور دارد باشد. بعد از اتمام هر رج وسط آجر ها را با ملات پر کنید. و ملات را روی رج بعدی بریزید و آجر چینی را ادامه دهید و با تراز داخل و سطح کار را برسی کنید
این کار را تا پایان رج سوم ادامه دهید باید این سه رج کامل باشد و با شمشه و تراز کامل و یکنواخت باشد. و بعد از اینکه ملات را روی رج سوم ریختید آجر های رج چهارم را باید 3 سانتی متر جلوتر از رج سوم آچر چینی کنید.
و ردیف پنچم را همانند ردیف چهارم ادامه دهید. و فضای خالی ردیف ها را می توانید با آجر های شکسته پر کنید
با ادامه دادن این ردیف ها به شکل زیر می رسید.

نقش کامل شده یک طوقه سالم

می توانید یک گلدان روی آجر ها قرار دهید و با ملات آن را پوشش دهید و ملات را روی طوقه چینی پهن کنید و آجر ها را دور اطراف آن بچینید.
و در انتها می توانید لوله را نصب کنید
این کار جزئییات بسیار ریزی دارد که فقط با تجربه می توان به جزئیات کار پی برد مقنی های شرکت ما از تجربه بالا درین کار دارند و می تواندد برای بالا رفتن استحکام چاه های شما یک طوقه سالم را طراحی کنند

لایروبی چاه فاضلاب

خارج کردن رسوبات، خاک، ریزه سنگ ها که موجب گرفتگی چاه و در نتیچه پر شدن مدام یک چاه می شود را لایروبی می گویند.

زمانی یک چاه به لایروبی نیازدارد که مواد ضاید در دیواره و کف چاه ته نشین شده باشد و دیواره های چاه دیگر توانایی جذب شان خیلی کم می شود. لایه ی تشگیل شده موجب می شود چاه شما در زمان کوتاهی پر شود و شما نیاز به تخلیه چاه پیدا کنید.

به همین منظور با انجام کار لایروبی عمر چاه شما بالا می رود و دیگر با پرشدن چاه در مدت زمان کم مواجه نمی شوید. لایروبی بهترین انتخاب برای زمان هایی است که چاه فاضلاب تان مرتبا پر می شود و کارایی چاه کم می شود و دیواره های چاه قدرت جذب شان خیلی کم می شود.

نام های دیگر طوقه چینی، گلدانی، آجرچینی است اگر این نام ها را شنیدی تعجب نکنید

مراحل لایروبی

در اولین مرحله لایروبی نیاز به ماشین تخلیه چاه است که بتواند تمام چاه را با ماشین های 6 و یا 12 هزارتایی خالی کند و بعد از خالی شدن چاه از فضولات افراد مقنی وارد چاه می شوند و لایه ی ته نشین شده را از رسوب گیری و جرم گیری می کنند و برای این کار از ابزار های مخصوص خود استفاده می کنند و لایه ی اضافه و ته نشین را می تراشند

پس از تراشیدن چاه لجن ها و مواد ضاید و رسوبات چاه را توسط ماشین های لجن کش از درون چاه بیرون گشیده می شود

فهرست
Call Now Buttonتماس بگیرید